Pirátka od roku 2020, členka Republikového výboru. Angažuji se zejména v tématech rovnoprávnost, lidská práva, duševní zdraví, školství, ekologie a ochrana životního prostředí. V současné době kandiduji do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje.
Občanské jméno | Bc. Radka Musilová |
radka.musilova@pirati.cz | |
https://twitter.com/musilova_radka | |
https://www.instagram.com/musilova.radka/ |
V roce 2020 jsem se oficiálně stala členkou Pirátské strany.
Ještě jako příznivkyně jsem se zapojila do aktivit spojených s osvětou ohledně LGBTQ+ komunity, které v roce 2021 vykrystalizovaly v první minikonferenci Člověkem bez rozdílu.
Od léta 2021 jsem členkou Republikového výboru, zákonodárného orgánu strany, který nastavuje vnitřní předpisy, kontroluje průběh voleb etc.
Jsem vedoucí pirátské pracovní skupiny Rovné šance, která si klade za cíl přivést k aktivní politice v Pirátské straně více žen. A zároveň jsem vedoucí pracovní skupiny Tým k odstraňování bariér v Krajském sdružení Jihomoravského kraje, jenž usiluje o identifikaci bariér bránících v aktivním zapojení se do politiky v kraji a jejich následném zmírňování či dokonce odstraňování. Participuji také v pracovní skupině Duševní zdraví pod rezortním týmem Zdravotnictví České pirátské strany.
V roce 2021 jsem kandidovala na 9. místě kandidátky v Jihomoravském kraji do Poslanecké sněmovny za Pirátskou stranu. Získala jsem podporu neskutečných 6 421 hlasů. Jsem druhou náhradnicí.
V současné době kandiduji do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje na 9. místě kandidátky.
Angažuji se zejména v tématech lidská práva, školství, digitalizace, ekologie a ochrana životního prostředí a v neposlední řadě duševní zdraví.
A kdo vlastně jsem?
Vyrostla jsem v rodině, kde se poslouchal bigbeat, hodně četlo a politika diskutovala intenzivně. Zejména si vybavuji plamenné debaty rodičů s prarodiči nad kávou a bábovkou po nedělním obědě. Mezi mé rané vzpomínky patří i ta, kterak jsem se babičky, vedoucí mne ze školky, bezelstně zeptala, jak vzniká déšť. “To komunisti vylezou po žebříku a kropí konví,” odpověděla mi.
Rodiče mě vedli k samostatnosti a k zodpovědnosti sama za sebe, takže ze mne vyrostla osobnost, která si názor vytváří sama na základě faktů. Za svými myšlenkami a činy si stojím. Zároveň jsem již od dětství velice špatně snášela nespravedlnost a naučila se proti ní ozývat. Už na základní škole jsem tak vnímala genderovou nerovnost a psala o ní eseje.
Poměrně brzy jsem zjistila, že mi nestačí označovat jádro společenských problémů v akademické diskusi a následně čekat, až mé myšlenky vyjádří někdo “povolanější”, ale že je mou niternou touhou a potřebou měnit svět k lepšímu. Jednou z mých anti-manter se tak stal obrázek davu v knize Sociologie od Anthonyho Giddense v němž si každý pokládá otázku “Co jeden zmůže?”. Po středoškolském studiu zaměřeném na sociální správu jsem odešla do Brna studovat sociologii a genderová studia na Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity. Klíčovými tématy, kterými jsem se zde zabývala, byly např. domácí práce a dopady tzv. druhé směny, homoparentalita či sexualizované násilí.
Po 10 letech života v Brně jsem na tři roky zakotvila v Praze, kde jsem se realizovala jako tisková mluvčí Finančního úřadu pro hlavní město Praha. Morava mě nicméně uchvátila natolik, že jsem se v roce 2019 vrátila, a usídlila se zde už natrvalo v Židlochovicích.
V letech 2021-2022 jsem působila na Magistrátu města Brna jako datová analytička Odboru kultury, kde jsem analyzovala a evaluovala mj. současné fungování procesů podpory kultury a kreativních odvětví městem.
Nyní působím ve společnosti KBC Global Services jako Business Analyst.
Ve volných chvílích se věnuji osobnímu rozvoji, józe, objevuji krásu čajových obřadů, čtu, cestuji a působím ve spolku Fretky Brno, z.s.
Informace zde uvedené si spravuje osoba sama. Česká pirátská strana neručí za jejich pravdivost a aktuálnost.